A ChatGPT több dologban is hasznodra lehet, ha WordPress weboldalad van. Segíthet funkcionális fejlesztésben, ötletlésben, cikkírásban, kommunikációban is.
Mi a ChatGPT?
A ChatGPT egy mesterséges intelligencia chatbot, amit az OpenAI fejlesztett, majd indított útjára 2022-ben. Egyelőre szerintem a legjobb modell, azok közül, amiket hasonló célokra lehet használni.
Miben segítheti a weboldal tulajdonosokat a ChatGPT?
Több olyan feladat is van weboldal tulajdonosként, amelyekben tud a ChatGPT segíteni. Többek között tartalomfejlesztésben, kommunikációban, ötletelésben, fejlesztésben is a segítségedre lehet.
A cikk célja az ALAPOK bemutatása. Ugyanis sokkal mélyebb témakör a ChatGPT egy cikknél.
Tartalomfejlesztés ChatGPT-vel
Azt szoktam mondani az ügyfeleimnek, akik már hallottak a ChatGPT-ről, hogy NE írassanak cikkeket ChatGPT-vel. Ennek oka egyrészt az, hogy nem tudni, hogy hosszú távon mi lesz ezen tartalmak sorsa. Fog-e büntetni érte a Google. Másodsorban sokszor ultragagyi szöveget ír, süt a tartalomról, hogy generált dolog. Harmadrészt: a legfontosabb mindig az, hogy egyedi, a látogatóknak szánt, hasznos tartalmat készíts.
De mire lehet akkor mégis használni?
Szerintem pár dologban nagyon hasznos a cikkírás során:
- Ötletelés – cikkötletekre gondolok.
- Vázlatozás – a kiválasztott témakör vázlatpontjainak megírása. De ezt csak a saját ötletek összegyűjtése után érdemes kérni tőle, mivel ellenkező esetben a kreativitás gátja lehet.
- Utólagos javítás – az elkészült cikket fel lehet tölteni a ChatGPT-nek, hogy írja meg, mivel egészítené ki. Szokott hasznos ötleteket adni.
- SEO címsor és leírás generálása.
- Közösségi média posztok generálása.
Utóbbira mutatok egy példát:
Jelen cikk alapján megkértem a ChatGPT-t erre:
„Adj közösségi média megosztáshoz egy 2 mondatos összefoglalót a cikkről.”
A válasza:
💡 Hogyan segíthet a ChatGPT a WordPress weboldalad fejlesztésében? Cikkírástól kezdve a kódgeneráláson át az ügyfélszolgálatig számos területen hasznos lehet – nézd meg, mire érdemes használni (és mire nem)! 🚀 #WordPress #ChatGPT #Webfejlesztés
Zseniális, nem?
És így NE használd a ChatGPT-t:
Itt látszik (sárga kiemeléssel), hogy ChatGPT-vel lett iratva a kategória leírása.
ChatGPT alapú kommunikáció
Vannak olyan típusú ügyfélszolgálati e-mailek, amelyeket a megfelelő kontextusba helyezve lehet gyorsítani ChatGPT-vel a válaszadást (pl.: ügyféllevelek személyre szabott válaszainak generálása).
Akár Chatbotot is lehet integrálni a weboldalba, amit „be lehet tanítani” egy GYIK alapján.
Ötletelés ChatGPT-vel
Akár vállalkozás, akár cikkírás, tartalomfejlesztés, akár WordPress kapcsán van segítségre szükség, remekül lehet ötletelni a ChatGPT-vel.
Egy példa, cikkírásos ötleteléshez:
Szerintem vannak használható, és a gyakorlatban is jó látogatottságot hozó ötletek a tippek között.
Kódfejlesztés ChatGPT-vel
Előfordulhat, hogy szükséged van valamilyen apró funkcióra, kiegészítésre a weboldalad kapcsán. Sok esetben csak egy pár soros kódra, ún. snippetre van szükséged. Na ebben nagyon jó a ChatGPT. Az 50 Ft-os betétdíj funkció beállítása WooCommerce-ben című cikkben lévő bővítményt így írattam a ChatGPT-vel.
Most készítettem egy videót, ahol azt mutatom meg, hogyan lehet pár perc alatt megoldani azt (bár volt már hasonló témájú cikkem itt), hogy legyen egy új menüpont a WordPress admin felületen, ami egy html fájl tartalmát olvassa be.
Ez a prompt (parancs), amit megadtam a ChatGPT-nek:
„Adj egy olyan snippetet, ami a WordPress admin felületén létrehoz egy saját menüpontot, „Itt kezdd!” névvel. A menüpont csak akkor legyen elérhető, ha legalább feliratkozó jogkörrel rendelkezik a felhasználó. A menüpont tartalma az itt-kezdd.html fájl tartalma legyen. Az itt-kezdd.html fájl tartalmát (címsor, 3 alcím, minden címsor alatt 1 bekezdés szöveggel) is generáld le nekem. Írd meg, hogy a snippettel mit csináljak, illetve azt is, hogy a html fájlt hová másoljam a szerveren a bővítményhez képest.”
És a végeredmény (miután az általa írt lépéseket végigkövettem):
Mire kell figyelni a promptolásnál?
- Legyen alapos a kérésed. Amilyen minőségű a kérdésed, olyan lesz a ChatGPT válasza.
- A részleteket is specifikáld.
- Ha segítségre van szükséged, kérj külön magyarázatot.
Ha nem kódolási feladatról van szó, akkor megadhatod azt is, hogy milyen szakma képviselőjének nevében, és milyen stílusban válaszoljon.
Te használod, használtad már a ChatGPT-t? Ha igen, mire?
A tagsággal rendelkezőknek csináltam egy részletes bemutatót a kódgenerálás funkcióról, amelyett itt érnek el, belépés után: