Arról már volt szó korábban, hogy hol találhatsz ingyenes WordPress kinézeteket, de arról még nem volt szó, hogy hogyan válassz közülük, mire figyelj!
Íme a hiánypótló ellenőrző lista, mire figyelj sablonválasztáskor:
- Az első és legfontosabb szempont: pénzt szeretnél keresni a weboldallal? Ha igen, akkor érdemes igényeset és professzionálisat kiválasztani!
- Mennyi pénzed van rá? Ha szűkös a költségvetésed, akkor érdemes lehet ingyenes kinézet kiválasztásán gondolkozni. Vigyázz azonban, mert egy rosszul kiválasztott kinézet ronthatja az esélyeidet, nem biztos, hogy a kinézet megvásárlásán és/vagy elkészíttetésén kell spórolnod!
- Ha sablonválasztáson gondolkozol, ez azt jelenti, hogy nem szeretnél teljesen egyedi kinézetet. Ez teljesen normális dolog, de ha már így alakult, akkor olyan kinézetet válassz, amely elrendezésében nagyban hasonlít a leendő weboldalad fejedben már kialakult képéhez! Ne nehezítsd meg a saját dolgodat, hogy egy teljesen máshogy kinéző kinézetet akarsz átszabni! Megéri azt a kis plusz időt, hogy keress megfelelő kinézetűt!
- Előre döntsd el, hogy 1, 2 vagy esetleg 3 hasábos elrendezésre lesz-e szükséged, és ennek megfelelően keress! Ha egy új weboldalról van szó, érdemes figyelembe venni, hogy az idők folyamán egyre több funkciód lesz, ezért ezeknek előre helyet kell biztosítani az oldalsávokon!
- Vannak-e extra, programozói tudás nélkül állítható funkciói? Nem feltétel, de megkönnyíti a dolgokat, ha van.
- Keresőbarát? Vajon a Google szeretni fogja? Ha pl. a forráskódjában táblázatos kialakítást látsz, menekülj!
- Miután kiválasztottad a kinézetet, egyből ellenőrizd, hogy képes-e kezelni a widgeteket! Aktiváld a kinézetet, majd kattints a Megjelenés => Widgetek menüpontra! Ha ott be tudsz állítani widgeteket, akkor ezzel nem lesz gond!
- Szintén tesztoldalon érdemes kipróbálni a használni kívánt bővítményeket, hogy megfelelően működnek-e a kiválasztott WordPress témával.
- Ne felejtsd el, hogy a kiválasztott kinézet a Te weboldalad „arca” lesz! A következőket mindenképpen át kell gondolnod, és a sablon kiválasztása után beállítanod: betű és linkszínek, betűméretek, háttérszín/kép, fejléckép, felsorolások, képek megjelenítése, szövegek tördelése. Magyarán: minden olyan tartalmi elem megjelenítését ellenőrizned kell, amelyekkel rendelkezik/rendelkezni fog a weboldalad!
- Mennyi weboldal használja ugyanezt a kinézetet?
- Mennyi link van az aljában, a footer részben? Van esetleg rejtett link is? Ez utóbbi esetben ne használd a kinézetet!
- Extra elem lehet: a kinéznek van külön fóruma, ahol a fejlesztővel fel lehet venni a kapcsolatot? (ingyenesnél ritka az ilyen)