Munkám során számos érdekes feladatom van, az egyik a következő volt: Adott egy WordPress weboldal, amely HELYETT egy másik WordPress weboldalt készítettünk, és minél kevesebb üzemidő-kieséssel szerettem volna megoldani az új WordPress weboldalra való átállást, hiszen a látogatók szempontjából létfontosságú, hogy ne hibás weboldalra érkezzenek.
Szándékosan emeltem ki a „helyett” szót, mert nem a meglévő oldalt alakítottuk, hanem egy teljesen új WordPress telepítésből alakítottuk ki az új weboldalt. Amikor elkészült az új oldal egy teszt tárhelyen, akkor azt költöztetni kellett a végleges, a régi weboldal helyére. Ugye a költöztetéskor a weboldal fájljait, és az adatbázist is át kell másolni a leendő szerverre. De esetünkben már ott volt egy WordPress weboldal összes fájlja, amely egy éppen működő weboldalt szolgált ki.
Hogyan lett mégis megoldva, hogy mindössze 69 másodpercig állt a weboldal?
- Az új weboldal minden fájlját lemásoltam a saját gépemre, valamint kiexportáltam az adatbázisát is.
- A lementett wp-config.php fájlban átírtam a kapcsolódási adatokat az új tárhelynek megfelelően.
- A MySQL adatbázisban kicseréltem az teszt tárhely url-jét a leendő újra.
- A MySQL adatbázist importáltam az új tárhelyen. Arra már az új weboldal kialakításakor figyelni kellett, hogy az adatbázis előtag más legyen, mint a régi weboldalnál. Valamint arra, hogy az alábbi pontok végrehajtása után a régi weboldal tábláit törölni kell az adatbázisból.
- A fájlok FTP-n történő felmásolásakor kellett figyelni, hiszen ha elkezdem felülírni/összekeverni/törölni a régi fájlokkal az újakat, abból csak bonyodalom lenne. Ezért először a saját gépemen lévő weboldal mappákkal kellett valamit kezdeni. Ugye a WordPress alapvetően 3 mappából és néhány fájlból áll. A mappák: wp-admin, wp-includes, wp-content. Ezeket átneveztem a következőkre: wp-admin2, wp-includes2, wp-content2. Így ezek a mappák anélkül felmásolhatóvá váltak az új tárhelyre, hogy befolyásolnák a jelenleg még működő, régi weboldalt. Ekkor ugye még leállás nélkül működik a régi weboldal.
- Miután a wp-admin2, wp-includes2, wp-content2 mappák fel lettek másolva a régi weboldal mellé, indul a stopper, indul a 69 mp, amikor elérhetetlen lesz a weboldal! Mi történik ezalatt? Lássuk:
- A tárhelyen már korábban fent lévő wp-admin, wp-includes, wp-content mappákat át kell nevezni a következőképpen: wp-admin3, wp-includes3, wp-content3. Azért nem töröljük egyből, hogy kevesebb ideig álljon a weboldal!
- A wp-config, és a többi alapértelmezett gyökér-könyvtárban található WordPress fájlt (csak azokat!!) töröltem a szerverről, és a helyettük felmásoltam az új WordPress ezekkel megegyező nevű (ha eltérő a régi és új WordPress verziója, előfordulhat, hogy nincs minden ilyen fájlnak párja) fájljait.
- A wp-admin2, wp-includes2, wp-content2 mappákat át kell nevezni, méghozzá így: wp-admin, wp-includes, wp-content.
- Ennyi volt, az régi weboldal helyén máris elérhető az új!
- Ne felejtsük el törölni a wp-admin3, wp-includes3, wp-content3 mappákat, valamint a 4. pontban említett táblákat.
és ez megért egy cikket?
hát ezt a kutyám is megcsinálja becsukott szemmel összekötött kézzel.
szánalmas, milyen cikkekel van teli az internet az ilyen ostoba oldalak miatt
Kedves „mivan”!
Köszönöm az „építő jellegű” hozzászólásodat, nem törlöm, hiszen ez is egy vélemény.
További szép napot!
Szűcs Ádám
Szia Adám,
engem viszont érdekelne ez a dolog, és mivel nincs olyan kutyám, amelyik megcsinálná akár „nyitott szemmel”, ezért téged szeretnélek megkérdezni.
Komolyra fordítva a szót, nálam az a helyzet, hogy tanácsodat követve, megvásároltam az oldalam .com-os domainje mellé a .hu-sat is.
Sőt innentől inkább a .hu-t szeretném használni, viszont bár a .hu-ra is , meg a .com-ra is ugyanaz az oldal jön be, viszont az url-ben a .com végződésű látszik. Ez pedig elég furán mutat. Tudsz erre esetleg valami megoldást, vagy ezt csak a tárhelyszolgáltató tudja megoldani?
Válaszod előre is köszi.
Üdv, Zoltan66
Szia Zoltán!
Erre lesz szükséged: https://wordpress.video.hu/hogyan-haladj-a-weboldal-keszites-videok-megnezesevel/ – ezen belül:
„WordPress költöztetés és klónozás”
ui.: a folyamat végén kérd meg a tárhelyszolgáltatót, hogy a régi domaint irányítsa át az újra, hogy a Google-beli helyezések ne vesszenek el.
Ádám