Volt már olyan veled, hogy egy weboldalt nézegettél, és felmerült benned a címben szereplő kérdések bármelyike? Ha igen, és értesz hozzá, akkor ezután nyilván az következett, hogy megnézted az adott weboldal forráskódját, majd kinyerted onnan a szükséges információkat, pl. a kinézet fájljait tároló mappa nevéből és/vagy a css fájlból, vagy egyéb módon.
Mostantól meg könnyebb dolgod lesz, sőt, még extra információkat is megtudhatsz egy-egy WordPress weboldalról. Persze csak olyanokat, amelyeket a forráskód megnézésével is kinyerhetnél. De miért is turkálnánk a forráskódban, amikor van rá egyszerűbb megoldás is?
A „Milyen WordPress kinézet ez?” weboldal használatával könnyedén megtudhatjuk a minket érdeklő információkat. Ehhez nem kell mást tenni, mint a minket érdeklő weboldal címét bemásolni az ott található mezőbe, majd a „Check Site” (oldal ellenőrzése) gombra kattintani.
Ezután két dolog történhet:
1) A weboldal nem WordPress. Ezt jelzi is a weboldal. Ezzel most nem foglalkozok, hiszen nem erről szól ez az oldal.
2) A weboldal WordPress. Ekkor a weboldal kinyeri a forráskódból és a fájlokból az információt, és ha elérhető, akkor megmutatja a használt kinézet nevét, elérhetőségét, szerzőjét. SŐT, extraként még a használt bővítményekről is készít egy listát, amely mellé egyből felajánl egy Google keresést is, vagy egy kattintással átmehetünk a bővítmény wordpress.org-os lapjára.
Plusz remek funkció: felül található egy „Most Popular” menüpont, ahol meg lehet nézni, hogy mely kinézetek a legelterjedtebbek, illetve mely bővítményeket használják a leggyakrabban a lekérdezett weboldalakon.
Frissítés:
- Hasonló weboldal, és más információkat is megmutat egy-egy domainről: https://builtwith.com/
- Hasonló szolgáltatás: wpthemedetector.com
Nagyon jóóóó!!!!!!!!!!!
Tetszik, nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Köszönet érte.
Ilyenek jöhetnek a jövőben is! Gratula!
Esetleg arra is kitérhetnél, hogy a te oldaladra miért nem ad ki infót a weboldal?
https://wordpress.video.hu/
Örülök, hogy hasznosnak találtad!
Próbáld meg még egyszer, mert erre az oldalra is ad ki infót!
Ádám
WOW! Ádám, Te mindig találsz valami érdekeset 🙂
A plugin felismerés ugyan nem minden esetben teljes körű, de így is bőven több, mint amire egyébként számítana az ember!
Csatlakozom az előttem Tamáshoz és Tiborhoz — nagyon érdekes, nagyon jóóó! Ádám , jöhetnek még ilyenek a jövőben 😉
Ma egy olyan WordPress funkciót mutatok majd meg (11:52-re van időzítve), amely hasznosnak ugyan nem hasznos, de 99%, hogy nem ismeritek! 😉
De ha utólag mégis összetalálkoznátok vele, már ismerni fogjátok, nem kell majd megijednetek!
Ez az? https://wordpress.video.hu/wordpress-easter-egg/
Én nem ismertem :)) köszi!
Igen, ez az 🙂