Gyakran kapok a következők valamelyikéhez hasonló e-mailt, telefont. A megoldás pedig általában egyszerű az alábbi problémákra! A megoldások általános leírások, természetesen csak a probléma pontos leírását ismerve lehet a ténylegesen szükséges megoldást megmondani, de a leggyakoribb 2 megoldás az alábbi kettő:
Megkeresés-minta 1.:
„Eddig működött, én nem csináltam semmit! Most miért nem működik?”
- Első lehetőség, hogy a tárhelyen történt valami változás (pl. verziófrissítés). Erről a tárhelyszolgáltatód tud felvilágosítást adni.
- Második lehetőség, hogy egy WordPress bővítményed összeakadt egy másikkal és/vagy a kinézettel. Ebben az esetben nem kell mást tenni, mint kikapcsolni az összes használt bővítményt. Ezután a hiba valószínűleg megszűnik. Majd egy bővítményt be kell kapcsolni, és a weboldalon ellenőrizni kell, hogy a hiba előjött-e ismét? Ha nem, akkor a következő bővítményt is be lehet kapcsolni. Ezután megint ellenőrizni kell, majd így lehet folytatni a bővítmények bekapcsolását – hiba meglétének ellenőrzését, addig, amíg a hiba elő nem jön. Amikor a hiba előkerül, máris tudjuk, hogy mi okozta a hibát, az utoljára bekapcsolt bővítmény, hiszen annak bekapcsolása előtt nem volt hibás a weboldal.
- Harmadik lehetőség, hogy márpedig csináltál valamit 🙂 Ha nem emlékszel rá, hogy mit, akkor tovább tart a hiba okának megkeresése. Bár azért nagyon sok esetben a hiba jellegéből, és a rutinomból kifolyólag gyorsan megtalálom a hibát.
Megkeresés-minta 2.:
„Azt csináltam, amit írtál/mondtál, mégsem látom a változást!”
- Valószínűleg a böngésződ gyorsítótárából (olyan „tároló” amely a gyorsabb oldalbetöltődés érdekében raktározza a weboldalak egyes elemeit) nem „ürült ki” az előző verzió. A CTRL+F5 billentyűkombináció olyan módon tölti újra az oldaladat, hogy nem használja fel a böngésződ gyorsítótárát. Ha nagyon nem látszik a változás, akkor meg lehet próbálni másik számítógépen, vagy másik böngészővel, esetleg a teljes internetezési előzményt is ki lehet törölni, hogy semmi ne zavarjon be.