Milyen felhasználói szintek léteznek a WordPress-ben, és melyiknek milyen jogosultságai vannak?
Feliratkozó
A legalacsonyabb jogkör. Csak a saját profilját tudja módosítani, jellemzően ilyenek a hírlevélre feliratozók.
Közreműködő
Eggyel magasabb jogkörű, mint a feliratkozó. Tud bejegyzést létrehozni, és látja az admin felületen a hozzászólásokat, de módosítani nem tudja azokat. A bejegyzésbe nem tud képet és videót feltölteni, és publikálni sem tudja a bejegyzését, csak el tudja küldeni megtekintésre egy magasabb jogosultsággal rendelkező felhasználó részére. Tipikus alkalmazási mód: Katalógusban a linkajánlók, vagy olyan társszerzők, akiknek nem szeretnénk több jogosultságot adni.
Szerző
A “középső” jogkör. Már képet és videót is tud feltölteni, és közzé is tudja tenni a SAJÁT bejegyzéseit. Tipikus alkalmazási mód: akiknek nem szeretnénk több jogosultságot adni.
Szerkesztő
Már majdnem admin! 🙂 Az oldalakat és a bejegyzéseket korlátok nélkül tudja szerkeszteni, törölni, módosítani. Csak olyannak adj ilyen jogkört, akiben megbízol! A weboldal beállításaihoz azonban nem fér hozzá, pl. bővítményt nem tud telepíteni, és új kinézetet sem tud adni az oldalnak.
Adminisztrátor
A legnagyobb jogkör. Mindent tud módosítani legyen szó a weboldal beállításairól vagy a cikkek és/vagy oldalak menedzseléséről. Rajtad kívül nem érdemes adminisztrátori jogkörrel rendelkező felhasználót létrehozni.
Szuperadmin
Csak a multiblog funkciónál érhető el. Az összes blog összes beállításához hozzáfér.
Ezek az alapértelmezett jogosultsági szintek, természetesen jó pár olyan bővítmény van, amellyel teljesen testre lehet szabni a jogosultságokat, és akár vegyes jogkörű felhasználók és létrehozhatók.