A WooCommerce sablonfájlok tartalmazzák a webáruház egyes látható részeinek felépítését és a HTML e-maileket. Szeretnéd ezeket módosítani? Mutatom mit tegyél!
Hol találthatóak a sablonok?
A /woocommerce/templates mappában vannak a sablonfájlok. A mappa felépítése:
A fájlok egyébként itt is böngészhetőek. Ezekben a fájlok mindig tartalmaznak egy „hook”-ot, amely arra szuper megoldás, hogy a tartalmak hozzáadását és mozgatását (a gyerek kinézet functions.php fájljában lehet így a módosításokat vezetni) a fájlok módosítása nélkül el lehet végezni. Ez pedig azért jó, mert a WooCommerce frissítés így nem fogja felülírni a módosításokat. Ha nem szeretnél hook-okkal foglalkozni, olvass tovább.
Hogyan kell a WooCommerce sablonokat módosítani?
A legbiztonságosabb (és „frissítésálló”) módja a módosításnak, ha a kinézeted gyerek kinézetébe bemásolod egy WooCommerce mappába (megfelelő struktúrával) a módosítani kívánt fájlt. De úgy, hogy a /templates mappát kihagyod. Egy példa, ha az új rendelésekről szóló adminisztrációs e-mailt szeretnéd módosítani:
A wp-content/plugins/woocommerce/templates/emails/admin-new-order.php fájlt ide kell másolni: wp-content/themes/gyerek-kinezeted/woocommerce/emails/admin-new-order.php.
Az így létrehozott fájl felül fogja írni a WooCommerce bővítmény fájlrendszerében lévő verziót. Egy minta:
A példa hatására a rendelés utáni oldal megjelenése felül fog íródni a gyerek-kinézetben elhelyezett „rendelés utáni oldal” sablonjával.
Erre figyelj! Ha elavult Woo sablont tartalmaz a kinézeted, akkor időnként frissíteni kell azt is. Erről itt találsz egy leírás.
Mikor nagyon hasznos a sablonok felülírása?
Többek között az alábbiakra lehet használni:
- Pénztár oldal egyedire szabása.
- Kosár oldal módosítása.
- Visszaigazoló oldal módosítása.
- A tranzakciós levelek üzeneteinek és tartalmainak egyedivé tételére. Mivel a fordítások sokszor nem az ügyfél igényeinek megfelelőek, ezért talán ezt a funkciót használom a leggyakrabban a sablonok módosításánál.
Egyedi sablon létrehozása
Ha egyedi sablont akarsz létrehozni, akkor a add_theme_support funkcióval deklarálni kell a kinézetben. Ha a kinézeted rendelkezik woocommerce.php fájlal, akkor nem tudod felülírni a woocommerce/archive-product.php egyedi sablont a kinézetben mivel a woocommerce.php elsőbbséget élvez a többi sablonfájllal szemben. Ennek célja a megjelenítési problémák elkerülése.
Forrás (részben):
https://woo.com/document/template-structure/